Kontakta Motorbiten i Falun AB

 

Motorbiten i Falun AB
Ryckepungsvägen 3
791 77 Falun

Telefon: 023-13366
Fax: 023-13369

Ordinarie Öppettider

Måndag-Torsdag: 10-18
Fredag: 10-16

Lördag: 10-14 under perioden november till påsk.

Avvikande öppettider:

Jul/nyår 2017

23 december - 1 januari stängt.


 

 

 

 

Personal

 

 


 

Jonas Aarvaag

 

Fordonsförsäljning, 

marknadsföring & Ägare

 

E-postadress:

jonas@motorbiten.com
 


 

Mikael "Micke" Norrman

 

Fordonförsäljning

& Tillbehörsansvarig

 

E-postadress:

micke@motorbiten.com
 


 

Göran Påhlgren

 

Reservdelsansvarig & Webborder

 

 

E-postadress:

goran@motorbiten.com
 

 

Anders Hellgren

 

Webbansvarig

 

E-postadress:

anders.hellgren@motorbiten.com
 



 

 

Pelle Mikaelsson

 

Mekaniker

 

E-postadress:

pelle@motorbiten.com
 


 

Elias Dahlander

 

Mekaniker

 

E-postadress:

elias@motorbiten.com
 

 

 

 
       


Anders Nilsson

Verkstadsansvarig

anders.nilsson@motorbiten.com

 

Zimon Wisjö

Fordonsmontör

zimon@motorbiten.com

     

 

Välkommen till Motorbiten
Motorbiten grundades 2004 och är idag Dalarnas största ATV handlare.
Vi säljer Lynx snöskotrar.
Can-Am och CF Moto fyrhjulingar.
Exxo mopeder.
Sea-doo vattenskotrar.
Släpvagnar.
Kläder och utrustning.
Reservdelar och tillbehör.
Kontakta oss på Motorbiten
Ryckepungsvägen 3
791 77 Falun

Telefon
E-post
Reservdelar: 
Öppettider

Mån - Tor:
Fredagar:
Lördag:
 

023-13366
mail@motorbiten.com
goran@motorbiten.com

10.00 - 18.00
10.00 - 16.00
10.00 - 14.00
 

Hitta till vår butik

Dela vår sida

Nu kan ni snabbt
och enkelt dela vår
hemsida med era
vänner via sociala
medier.
 
Betalning

Vi erbjuder flera olika betalsätt. Dina köp är alltid skyddade med krypteringsteknik.